Świąteczne namiętności

Jak co roku, oprócz specjalnego świątecznego opowiadania dla Was, sięgnęłam po świąteczne historie zawarte w kolejnej antologii. „Zbiór gorących opowiadań. (…) Życie pisze różne scenariusze ponownych spotkań. Te, których wspólnym mianownikiem są pożądanie i namiętność, są szczególnie interesujące. To będą wyjątkowe święta.” W środku czeka na nas 10 opowiadań. Czy spełnią obietnicę zawartą przez wydawcę na tyłach okładki?

1. Piękno jest wieczne, K.C.Hiddenstorm 

Akcja rozgrywa się w święta, jednak już od pierwszych opisów zimowej aury daje się wyczuć niepokój i napięcie. Nie jest to piękna zima z płatkami śniegu tańczącymi na wietrze, czego spodziewalibyśmy się po świątecznym opowiadaniu, raczej zamiecie śnieżne, wszechobecny lód i przejmujący chłód; niebezpieczne zjawiska, budzące niepokój. Opowiadanie nieco magiczne; nie wiadomo czy wydarzenia rozgrywają się na jawie czy w śnie, czy to wyobraźnia bohaterki płata jej figle czy ktoś daje jej jakieś znaki. Niepokój przewija się przez całe opowiadanie, text trzyma w napięciu aż do końca. Bardziej thriller niż opowiadanie świąteczne, a już z pewnością nie namiętnie i 2 sceny sexu tego nie zmienią. Ciekawe, ale nie pasujące do tytułu książki. Z otwartym zakończeniem pozostawia ciekawość o losach bohaterki i niedosyt.

2. Zachar, Kinga Litkowiec

Historia w świecie gangsterskich porachunków. Dziewczyna przychodzi do mężczyzny, prosi gono przysługę i zostaje na dłużej. Historia mało świąteczna, mimo, że znów akcja rozgrywa się w trakcie świąt Bożego Narodzenia. Jeszcze mniej namiętna. Całkiem lekka i przyjemna jak na ten gatunek, szybko się czyta.

3. Bluberry, raspberry i wszystkie inne berry, Magdalena Winnicka 

Pokrętna historia pary, która staje na ślubnym kobiercu. Czy uda im się połączyć na wieki czy coś stanie na ich drodze do szczęścia? Przewrotna historia dwojga młodych ludzi, którym los wykręcił niezły numer.

4. Sue, Anna Wolf

Historia rozstania, a po latach ponownego spotkania dwójki młodych ludzi, wyrwana z szerszego kontekstu. Sama w sobie trochę nijaka, ani świąteczna ani namiętna. Nie rozbudziła mnie zbytnio tak, bym była ciekawa kontynuacji.

5. Druga miłość, Edyta Folwarska

Bianka po latach spotyka swojego ex. Czy zdoła mu się oprzeć? Czy jednak stara miłość nie rdzewieje? Historia z przewrotnym zakończeniem. Ciekawa, szczególnie z uwagi na charakter głównej bohaterki, relacje z jej byłym partnerem i zaskakujące zakończenie.

6. Przystanek Zakopane, J.B. Grajda 

Zimowa historia pewnej miłości. Para poznaje się w pociągu do Zakopanego. Wszystko układa się znakomicie, jednak główny bohater skrywa tajemnicę, która pewnego wieczoru nieoczekiwanie wychodzi na jaw. Czy to pogrzebie ich romantyczne plany czy dostaną od losu drugą szansę? Opowieść z początku  nieco nudnawa, ale rozkręca się pod koniec, dzięki skrywanemu sekretowi. Autorka poprowadziła akcję tak, by nie zdradzić zwrotu, który zaplanowała na koniec. I to właśnie zrobiło robotę (choć już w pewnym momencie pomyślałam dokładnie o tym, co wydarzyło się  później ;)).

7. Miłość, Agata Suchocka

Historia rozstania i poznania nowej, inspirującej osoby. Jak rozwinie się ta znajomość? Czy główny bohater da szanse nowej miłości czy pogrąży się w rozpaczy po stracie ukochanej? A może będzie próbował ją odzyskać? Opowiadanie subtelne i wyważone; idealne dla wszystkich sympatyków muzyki.

8. Wigilijna odsiadka, Charlotte Mils

Jakie przygody sprowadzi na swoją siostrę szalona Anna? Czy uda jej się wyswatać odpowiedzialną Paulę? Do czego się posunie, aby osiągnąć sukces i czy uda jej się go osiągnąć? Opowiadanie lekkie, przyjemne, z poczuciem humoru, szybko się czyta.

9. Sprawdź go, Patrycja Strzałkowska

Bohaterka zajmuje się sprawdzaniem niewiernych mężów swoich przyjaciółek. Gdy umawia się z jednym z nich ten opowiada jej historię swego małżeństwa zupełnie odmienną od tej, którą usłyszała od jego żony. Czy mąż okaże się niewierny? Czy uda jej się przyłapać go na zdradzie? A może to on został skrzywdzony w tym związku? Historia bez specjalnych zwrotów akcji i gorących namiętnych scen.

10. Magenta, Paulina Świst 

Ponowne spotkanie pary dawnych kochanków, zawodnika MMA i tancerki erotycznej. Akcja toczy się w świecie mafii i klubów nocnych, więc język, miłość i sex są odpowiednio opisane w tym właśnie klimacie. Miłośnikom gangów i opowieści mafijnych z pewnością przypadnie do gustu. Mnie się podobało ze względu na konsekwencję w opisie, choć ani namiętnie ani świąteczne nie jest, a fanką opowieści mafijnych też nie jestem.

Wszystkie historie czyta się przyjemnie, jednak na próżno szukać świątecznego klimatu i magii Bożego Narodzenia, a także, nad czym ubolewam, gorących zbliżeń i namiętnych uniesień. Kilka zimowych opisów czy akcja rozgrywana podczas świąt i kilka zbliżeń to niestety zbyt mało dla mnie. Zaczynam wątpić w to, czy te antologie oprócz tytułu mają w ogóle coś wspólnego ze świętami. Może to ja mam błędne oczekiwania, że w Świątecznych namiętnościach, w święta chcę czytać o świętach? A może Wy odnajdziecie w nich magię świąt, a tylko ja mam wygórowane oczekiwania? Dajcie znać co o tym sądzicie w komentarzach😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s